Czym zajmuje się branża sztukaterii elewacyjnej?

Branża budowlana
szerokie-ramy
Czym zajmuje się branża sztukaterii elewacyjnej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sztukateria to materiał budowlany, który jest używany do tworzenia gładkiej, mocnej i wodoodpornej powierzchni na ścianach, które są wykonane z muru lub metalu. Sztukateria jest często używana do budowy bocznicy i ścian zewnętrznych domów. Jest również stosowany do ścian wewnętrznych i sufitów, gdy mają być malowane. Przemysł sztukatorski obejmuje tych, którzy pracują w procesie produkcji sztukaterii, jak również tych, którzy stosują ją na zewnątrz budynków. Idealnym przykładem producenta sztukaterii jest ten znajdujący się na stronie https://www.styrostyl.pl/sztukateria-elewacyjna-12.

Jaka funkcję pełni sztukateria

Główną funkcją stiuku jest ochrona materiału bazowego przed uszkodzeniami spowodowanymi przez elementy takie jak wiatr, deszcz i słońce. Sztukateria jest bardzo trwałym materiałem, który może przetrwać dziesiątki lat, jeśli jest odpowiednio utrzymywany. Wiele różnych rodzajów sztukaterii jest dostępnych w zależności od tego, jakiego rodzaju ochrony potrzebujesz od warunków pogodowych w Twojej okolicy. Na przykład, istnieją różne rodzaje stiuku, które zapewniają lepszą ochronę przed wilgocią niż inne, a są też takie, które chronią zarówno przed wilgocią, jak i ogniem znacznie lepiej niż inne. 

Z czego powstaje?

Sztukateria jest wykonana z połączenia zaprawy wapiennej, piasku i cementu z pewnymi dodatkami dodanymi do niej, takimi jak siatka z włókna szklanego lub inne drobne materiały, dzięki czemu lepiej się klei po nałożeniu na powierzchnię ściany lub sufitu, nie spada podczas ulewnego deszczu lub silnego wiatru. Najpopularniejsze rodzaje stiuku, które ludzie używają do wykończenia swoich domów to stiuk „wapienny”, który jest wykonany z zaprawy wapiennej i cementu, oraz stiuk „gipsowy”, który jest wykonany z mieszaniny piasku i cementu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ogrzewanie podłogowe – co warto wiedzieć?
Ogrzewanie podłogowe – co warto wiedzieć?
Jeżeli budujesz lub remontujesz dom stajesz przed wyborem na jaki typ ogrzewania zdecydować się w pomieszczeniach. Coraz częściej przy aranżacji […]
Polecamy