Drewno – Materiał idealny?

Blaty drewniane to świetny wybór do kuchni i łazienek. Oferują one unikalny wygląd, a także ciepło i piękno prawdziwego drewna. Drewno jest naturalnym materiałem, który dodaje odrobinę rustykalnego uroku do każdego pomieszczenia. Szeroki wybór gatunków drewna i wykończeń pozwala na dostosowanie blatów do Twojego stylu projektowania.

Dlaczego warto wybrać drewno?

  • Prawdziwe drewno może być barwione, malowane lub pozostawione w stanie naturalnym; można również zastosować różne wykończenia, aby stworzyć unikalny wygląd.
  • Drewno jest trwałe, mocne i odporne na uszkodzenia spowodowane wodą. Może wytrzymać codzienne użytkowanie przez dzieci i zwierzęta domowe bez odprysków i pęknięć.
  • Drewno jest odporne na wypaczanie i kurczenie się w czasie, więc będzie trwać tak długo, jak chcesz – nawet jeśli oznacza to dziesięciolecia!

Jak dbać o drewno?

Możesz utrzymać swoje blaty drewniane w jak najlepszej formie, czyszcząc je regularnie i uszczelniając je wysokiej jakości wykończeniem. Czyszczenie drewnianych blatów może odbywać się na wiele sposobów, ale zaleca się używanie delikatnych środków czyszczących, które nie uszkodzą powierzchni. Należy również unikać ściernych gąbek lub podkładek, które mogłyby porysować lub wyżłobić wykończenie; zamiast tego należy używać miękkich ściereczek.

Rodzaje drewna

Najpopularniejsze odmiany stosowane do produkcji blatów to dąb, klon, wiśnia i orzech. Jednak do wykonania blatów można wykorzystać również wiele innych rodzajów drewna. Na przykład sosna lub jodła są powszechnie stosowane w kuchniach zewnętrznych, ponieważ są bardziej odporne na wilgoć niż inne gatunki. Powinieneś również rozważyć kilka różnych wykończeń przy wyborze blatu.

Dodaj komentarz