Ekologiczne rozwiązania do aut

Technologia
szerokie-ramy
Ekologiczne rozwiązania do aut
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rosnąca troska o stan środowiska naturalnego przekłada się na coraz większą popularność ekologicznych rozwiązań. Nie inaczej wygląda sytuacja w branży motoryzacyjnej. Producenci coraz więcej kapitału poświęcają na rozwój aut elektrycznych lub hybrydowych. Modele zasilane tradycyjnym paliwem powoli tracą na znaczeniu. Nadal jednak ogromna ich ilość jest używana na całym świecie. Istnieją jednak sposoby, które pozwolą nam zmniejszyć ilość zanieczyszczeń wydzielanych przez takie stare samochody. Doskonałym przykładem jest układ wydechowy, którego zadaniem powinno być nie tylko usuwanie spalin z cylindrów silnika i ich odprowadzanie na zewnątrz pojazdu. W skład takiego układy wchodzi między innymi katalizator i tłumik. Efektywny układ wydechowy powinien również zmniejszać hałas i oczyszczać spaliny zgodnie z obowiązującą normą emisji spalin. Właśnie ta ostatnia funkcja jest najważniejsza, jeżeli chodzi o ochronę środowiska.

Istotny element ekologicznego układy wydechowego

Chodzi mianowicie o filtr cząstek stałych (DPF), który zużywa się bardzo szybko. Często także dochodzi do jego zapchania. Do jego uszkodzenia może dojść nawet w trakcie normalnej eksploatacji naszego auta. W takim wypadku nie można zwlekać z jego wymianą. W przeciwnym razie nasz samochód będzie emitował wyjątkowo trujące i rakotwórcze spaliny. Co więcej, brak takiego filtra spowoduje, że będziemy łamać europejskie normy emisji spalin. Solidne filtry DPF możemy znaleźć między innymi na stronie https://pamaku.pl/dpf-filtry-czastek-stalych-opel-insignia-i4353.html. Jedynie posiadając produkty od sprawdzonych producentów, możemy mieć pewność, że nasze filtry zostały wykonane zgodnie z obowiązującymi normami i posiadają właściwe certyfikaty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Remont mieszkania – jakie materiały i narzędzia będą do tego potrzebne i skąd najlepiej je pozyskać?
Remont mieszkania – jakie materiały i narzędzia będą do tego potrzebne i skąd najlepiej je pozyskać?
Każde mieszkanie w pewnym momencie wymaga remontu. Najczęściej zachodzi konieczność odmalowania ścian, zdjęcia starej tapety lub poprawiania nierówności, np. przy […]
Polecamy