Jak chronić kable przed ich nieumyślnym uszkodzeniem?

Branża budowlana
szerokie-ramy
Jak chronić kable przed ich nieumyślnym uszkodzeniem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ochrona przewodów jest kwestią, o której często zapominamy. Zarówno w domu, jak i przemyśle, prawidłowe zabezpieczenie kabli gwarantuje bezpieczeństwo oraz bezawaryjną pracę. W instalacjach ściennych najczęściej stosuje się korytka kablowe oraz uchwyty, w celu organizacji powszechnie stosuje się także klipsy i opaski zaciskowe. O ile w instalacjach podtynkowych nie musimy szczególnie martwić się uszkodzeniami mechanicznymi, o tyle w instalacjach naściennych oraz przemysłowych stanowią już one poważne zagrożenie. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań pozwala jednak uniknąć przykrych niespodzianek, musimy tylko wiedzieć, w jaki sposób je stosować. 

Bezpieczne prowadzenie kabli

Każda instalacja, niezależnie od rodzaju i zastosowania, powinna być odpowiednio zaplanowana. Jeśli chcemy cieszyć się bezawaryjną pracą i bezpieczeństwem, musimy zadbać o jak najlepsze odizolowanie naszych przewodów od wilgoci i czynników zewnętrznych. Nie bez znaczenia jest też to, jaką drogą przebiegać będą nasze przewody. W trakcie planowania zwróćmy szczególną uwagę na wszystkie ostre krawędzie i ruchome elementy. Odpowiednia przelotka kablowa uchroni naszą instalację od przetarcia bądź przecięcia i pozwoli przeprowadzić bezpiecznie kable nawet przez bardzo cienką i potencjalnie niebezpieczną blachę.

Jeśli zależy nam na utrzymaniu przewodu w konkretnej pozycji przy zachowaniu ruchomości konkretnego elementu, możemy także zastosować przelotki centrujące lub zaślepiające. Te drugie pozwolą jednocześnie zachować szczelność połączenia, co jest nadzwyczaj przydatne w przemyśle i urządzeniach pracujących na zewnątrz. Jeśli nie chcemy zmagać się w przyszłości z awariami i kosztownymi remontami naszych urządzeń, postawmy na sprawdzone i trwałe rozwiązania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak usunąć zator w zatkanej rurze kanalizacyjnej?
Jak usunąć zator w zatkanej rurze kanalizacyjnej?
Resztki jedzenia czy włosy mogą skutecznie zablokować rury kanalizacyjne. Jeśli widzimy, że woda bardzo wolno spływa to znak, że doszło […]
Polecamy