Jak urządzić w kamienicy mieszkanie w stylu nowojorskim?

Kamienice mają niezwykły klimat. Dodatkową korzyścią jest zwykle dogodna lokalizacja, blisko centrum miasta. Wiele osób nie wyobraża sobie mieszkania gdzie indziej. Wiele cech sprawia, że do dyspozycji projektantów i mieszkańców pozostaje wiele możliwości aranżacyjnych. Jak urządzić w kamienicy mieszkanie w stylu nowojorskim?

Jaki styl pasuje do mieszkania w kamienicy?

Mieszkania w kamienicy ponownie wracają do łask głównie ze względu na przestronność we wnętrzach. Cechują się wysokim stropem, dzięki czemu nawet małe przestrzenie wyglądają na większe. Często znajdziemy także duże drzwi do samego mieszkania oraz poszczególnych pomieszczeń, także te dwuskrzydłowe. Plan mieszkania w kamienicy zwykle sprzyja urządzaniu wnętrz. Cechy, którymi wyróżniają się takie mieszkania, sprawiają, że bardzo stosowne jest wprowadzenie do wnętrz stylu nowojorskiego, czyli stylu niemal luksusowego, ale zarazem przytulnego.

Czym wyróżnia się styl nowojorski?

Styl nowojorski to jeden z klasycznych stylów o uniwersalnym wzornictwie i szlachetnych materiałach, którym rządzi dbałość o detale i symetria. Wśród detali pojawiają się poduszki dekoracyjne, których ilość jest ogromna. Na ścianach pojawia się sztukateria. Wystarczy pomalować ścianę na biało i nakleić na nią gotowe elementy, np. wykonane ze styropianu, które łatwo zakupić w sklepach ogólnobudowlanych. Ściany powinny zostać ozdobione także obrazami w nowojorskim stylu.

Symetria wyróżnia zwłaszcza focal point, czyli centralne miejsce w pomieszczeniu, które skupia uwagę i stanowi główne miejsce do spędzania czasu. W salonie powinny się w nim znaleźć meble wypoczynkowe, najlepiej dwie sofy ustawione naprzeciw siebie. Focal point w jadalni to z kolei stół w stylu nowojorskim z symetrycznie ustawionymi krzesłami w dużej ilości.
Jeśli skorzystasz z przedstawionych wskazówek, Twoje mieszkanie w kamienicy będzie przypominało rasowy penthouse, rodem z Manhattanu.

Dodaj komentarz

trzynaście + dwadzieścia =