Jak usunąć zator w zatkanej rurze kanalizacyjnej?

Ogród i dom
szerokie-ramy
Jak usunąć zator w zatkanej rurze kanalizacyjnej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Resztki jedzenia czy włosy mogą skutecznie zablokować rury kanalizacyjne. Jeśli widzimy, że woda bardzo wolno spływa to znak, że doszło do zapchania i czas na rozwiązanie tego problemu. Jak zatem udrożnić nasz system hydrauliczny? Miejscem szczególnie narażonym w naszych instalacjach wodno-kanalizacyjnych są syfony. Ich średnica jest zbyt mała, dlatego często dochodzi w nich do zapchania. Poza tym często spadki rur są niewystarczające. Tak więc, jeśli nasze przewody zostały źle zamontowane problem może się powtarzać. Sprawdźmy jakie sposoby na odetkanie mogą nam pomóc.

Mechaniczne sposoby na udrożnienie kanalizacji

Na początek można użyć mechanicznego sposobu, czyli użyć przepychacza. Będzie to dobre rozwiązanie w przypadku niewielkiego zatoru, np. w umywalce. Zwykle wygląda w ten sposób, że ma drewnianą rączkę oraz gumową końcówkę, którą wtłaczamy i zasysamy powietrze w przewodzie. W ten sposób wytworzone ciśnienie przepycha treść znajdującą się w środku rury i zator zostaje zlikwidowany.

Chemiczne sposoby na odetkanie rur

Poza mechanicznymi sposobami istnieją również chemiczne. Rozwiązanie to jest jednak przeważnie agresywniejsze oraz może nam zagrażać w przypadku kontaktu z naszym ciałem.  Ważne, żeby jednak zachować wszelkie standardy bezpieczeństwa. Przede wszystkim pamiętajmy o założeniu rękawic oraz maseczki ochronnej. Jednym z polecanych preparatów do udrażniania rur jest produkt marki Errecom. Środek ten szybko i skutecznie odblokuje nawet całkowicie zatkane rury. Usuwa wszelkie zanieczyszczenia pozostające w syfonie, m.in. włosy oraz skrawki mydła. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Aktywność a jesienna pogoda
Aktywność a jesienna pogoda
Każdy odpowiedzialny i troskliwy rodzic wraz z nadejściem sezonu jesienno-zimowego odczuwa rozterki związane ze spacerami i aktywnością ich małych pociech. […]
Polecamy