Jak zadbać o dobry poziom pH wody?

Ogród i dom
szerokie-ramy
Jak zadbać o dobry poziom pH wody?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda uprawa jest w dużej mierze zależna od wody – to właśnie ona jest niezbędna do ich prawidłowego rozwoju. Niezwykle ważne jest pH wody, które świadczy o jej kwasowości. W jaki sposób można je kontrolować? Jak zadbać o optymalny poziom pH wody? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym poniższym artykule!

Poziom pH wody – jak można go kontrolować?

Być może nie zastanawiasz się, jaką wodą podlewasz rośliny. A to, jak się okazuje, jest błędem. Warto wiedzieć, że gleba i woda to czynniki niezbędne do prawidłowego rozwoju rośliny. Aby woda była przyjazna roślinom, powinna posiadać odpowiednią zawartość soli mineralnych, stopień twardości oraz poziom pH. Podlewanie niektórych roślin wodą o zbyt wysokim lub zbyt niskim odczynie pH może wyrządzić wiele szkód. Najlepiej nawadniać je wodą o neutralnym odczynie. Jak zatem sprawdzić, jaki jest poziom kwasowości? Z pomocą przychodzą testy, a te można znaleźć m.in. na stronie internetowej  https://domowauprawa.pl/product-pol-58-Test-na-poziom-pH-wody-prosty-i-skuteczny-GHE.html. Pozwalają one na skuteczne poznanie właściwości Twojej wody. Test wykonuje się bardzo szybko, a wynik dostępny jest niemal od razu. Rozwiązanie to powodzeniem może zastąpić drogie i specjalistyczne urządzenia, czyli pehametry.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jaki sposób możemy stać się bardziej ekologiczni?
W jaki sposób możemy stać się bardziej ekologiczni?
Istnieje wiele sposobów, w jaki możemy wprowadzić małe zmiany w naszym codziennym życiu, które będą miały pozytywny wpływ na naszą […]
Polecamy