Jak zaprojektować wnętrze przestrzeni biurowej?

Właściwe zaprojektowanie i urządzenie przestrzeni biurowej jest ważne nie tylko dla klientów i odwiedzających gości, ale przede wszystkim dla pracowników. To oni spędzają w niej długie godziny każdego dnia, nie mówiąc już o tym, że ładne i przemyślane wnętrze jest wizytówką firmy. Przyjemne dla oka biuro ma też wpływ na to, czy nowe osoby będą zainteresowane podjęciem pracy w tej konkretnie firmie. Jak się za to zabrać?

Czy open space jest dobrym wyborem?

Jeśli posiadamy już zespół, warto najpierw zapytać osoby bezpośrednio zainteresowane o zdanie. Open space może okazać się dobrym pomysłem w jednym miejscu, natomiast w innym lepiej sprawdzi się system pokoi, który zapewni ciszę, spokój i ułatwi koncentrację. Warto też zastanowić się nad potrzebami firmy i pracowników. Wydzielenie dużej przestrzeni na salę konferencyjną, z której korzysta się sporadycznie lub tylko do kameralnych spotkań, nie ma racji bytu.

Myśląc o biurach pewne elementy wyposażenia przychodzą nam od razu na myśl – blaty do pracy, krzesła, sprzęt komputerowy – ale równie ważne jest miejsce do przechowywania. Szafki przy biurkach, w których każdy zatrudniony może schować najpotrzebniejsze rzeczy, ale też większe szafy na sprzęt firmowy i dokumenty – to wszystko musi się znaleźć w dobrze wyposażonej firmie. O pomoc warto zwrócić się do specjalistów, takich jak np. https://www.spaceforyou.online/projektowanie-biur-i-wnetrz. Pomogą oni zorganizować przestrzeń w sposób nie tylko miły dla oka, ale też praktyczny i sprzyjający efektywności i zadowoleniu pracowników.

Dodaj komentarz