Jak zorganizować czas na wakacjach dziecku?

Wakacyjna przerwa od zajęć szkolnych trwa ponad dwa miesiące. Większość rodzin w tym czasie wyjeżdża na urlop na łonie natury, a celem wyprawy najczęściej stają się górskie chatki lub nadmorskie pensjonaty. Wczasy zazwyczaj trwają jednak dwa lub trzy tygodnie. A co z pozostałymi dniami wolnymi? Dorośli muszą wrócić do obowiązków zawodowych. Żaden rodzic nie chce jednak, aby dziecko przez resztę wakacji nudziło się w domu. Na szczęście istnieją sposoby na zorganizowanie najmłodszym czasu tak, aby możliwie najlepiej go wykorzystać. Oto kilka propozycji.

Rozwój talentu

Dzieci w wieku szkolnym zazwyczaj mają już własne zainteresowania. Wakacje są idealną okazją do ich rozwinięcia. Jeżeli więc nasza pociecha uwielbia malować lub tworzyć figurki z modeliny, zapiszmy ją na warsztaty plastyczne. Robiąc to, co sprawia mu przyjemność, dziecko będzie szczęśliwe i usatysfakcjonowane. Wartą uwagi propozycją dla umysłów ścisłych będą natomiast zajęcia z robotyki Kraków jak na duże miasto przystało, ma na swoim terenie placówki oferujące takie szkolenia dla najmłodszych.

Młody poliglota

Nie od dziś wiadomo, że im człowiek młodszy, tym szybciej uczy się języków obcych. Aparat mowy u dzieci wciąż jest na etapie rozwoju, jest im więc dużo łatwiej opanować brytyjski czy amerykański akcent niż dorosłemu, któremu wymowa niektórych słów sprawia dużo trudności. Intensywny wakacyjny kurs angielskiego dla naszego syna czy córki może więc okazać się strzałem w dziesiątkę. Może on być wykorzystany także do nadrobienia ewentualnych zaległości z roku szkolnego.

Dodaj komentarz

15 − 12 =