Akwarium – czym jest i jakie ma zastosowanie?

Zainteresowania
szerokie-ramy
Akwarium – czym jest i jakie ma zastosowanie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Akwarium to szklane lub plastikowe pomieszczenie do trzymania ryb, roślin i innych organizmów żyjących w wodzie. Rybacy używają akwariów do trzymania ryb, ale termin „akwarium” jest również stosowany do publicznych i domowych pokazów zwierząt i roślin wodnych.

Czym jest akwarium?

Akwarium jest zazwyczaj wodoszczelny, przezroczysty pojemnik używany do przechowywania roślin lub zwierząt żyjących w wodzie. Różnią się one wielkością od małych misek do dużych akwariów publicznych. Akwarium jest zasadniczo sztucznym zbiornikiem wodnym zamkniętym w przezroczystych lub półprzezroczystych ścianach z materiału takiego jak szkło, akryl, plastik lub metal. Omawiany produkt, można z powodzeniem nabyć w Diverse sklep internetowy od nich oferuję sporo dobrych i jakościowych akwariów.

Co może znajdować się w akwarium

Do zwierząt wodnych powszechnie występujących w akwariach należą ryby, ślimaki, glony i bakterie. Akwaria słodkowodne są popularnym hobby, a wiele gatunków ryb i innych roślin wodnych jest trzymanych jako zwierzęta domowe. Akwaria mogą być używane do trzymania ryb, bezkręgowców, takich jak korale i meduzy, płazów, mięczaków i roślin wodnych. Rośliny wodne mogą być zakorzenione w podłożu piaskowym lub żwirowym, zasadzone w samym podłożu lub przymocowane do twardych powierzchni, takich jak drewno lub skały (np. za pomocą przyssawek). Korzenie niektórych roślin wodnych są przystosowane do życia w zanurzeniu poprzez wyrastanie korzeni powietrznych powyżej linii wody – korzenie te można zobaczyć rosnące na drewnie dryfującym w rzekach i jeziorach. Niektóre rośliny wodne pływają swobodnie na powierzchni wody, podczas gdy inne pływają swobodnie przez całe życie, będąc zakotwiczone przez kłącza. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Podstawowa opieka zdrowotna – wszystko co musisz wiedzieć
Podstawowa opieka zdrowotna – wszystko co musisz wiedzieć
Podstawowa opieka zdrowotna to opieka lekarzy, która przysługuje każdej osobie ubezpieczonej w NFZ. W ramach podstawowej opieki zdrowotnej, czyli POZ, […]
Polecamy