Agregaty chłodnicze do samochodów – co warto o nich wiedzieć?

Biznes
szerokie-ramy
Agregaty chłodnicze do samochodów – co warto o nich wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Agregaty chłodnicze stosuje się w samochodach, aby zapewnić odpowiednią temperaturę w przestrzeni ładunkowej. Jest to niezbędne w przypadku konieczności przewozu towarów wrażliwych na nagłe zmiany temperatury, a w szczególności produkty spożywcze, takie jak mięso, nabiał, warzywa i owoce. Warto dowiedzieć się więc, w jaki sposób funkcjonują agregaty.

Zasada działania agregatu chłodzącego

Agregaty chłodnicze do samochodów montuje się zarówno w pojazdach dostawczych, jak i ciężarowych. Do tego, aby w przestrzeni ładunkowej możliwe było utrzymanie właściwej temperatury musi być ona szczelna oraz posiadać odpowiednie parametry izolacyjne. Głównym zadaniem agregatu jest pobieranie ciepła z wnętrza i emitowanie go na zewnątrz. Składa się on z czterech podstawowych elementów, którymi są: parownik, sprężarka, skraplacz oraz zawór rozprężający. W całej instalacji krąży natomiast czynnik chłodzący, którym najczęściej jest freon. Jego ruch możliwy jest dzięki pracy sprężarki. Trafia do skraplacza, w którym zmienia swój stan skupienia w ciecz, a jednocześnie oddaje ciepło do otoczenia. Schłodzona w ten sposób ciecz jest przekazywana do parownika poprzez zawór rozprężny. To właśnie w nim następuje odebranie ciepła z otoczenia. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje i zastosowanie przekładni
Rodzaje i zastosowanie przekładni
Przekładania jest kluczowym elementem motoreduktorów. Pozwala ona przełożyć moment obrotowy oraz prędkość silnika elektrycznego. W zależności od budowy, rozmiaru oraz […]
Polecamy