Gdzie szukać profesjonalnego roweru?

Life & Style
szerokie-ramy
Gdzie szukać profesjonalnego roweru?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej rowerzystów przekonuje się, że przyjemna jazda na dwóch kółkach jest uzależniona od jakości sprzętu, jaki posiadamy. Gdzie szukać profesjonalnego roweru?

Dobór sprzętu do potrzeb

Żeby uznać rower za profesjonalny, nie wystarczy kierować się jego marką. Źródło fachowej porady i pomocy w doborze oraz zakupie konkretnego modelu może stanowić sklep internetowy z rowerami. Tym niemniej trzeba wiedzieć, że rower musi być dostosowany do warunków, w jakich chcemy go użytkować. Na przykład jeśli lubimy jazdę typowo miejską, korzystamy ze ścieżek rowerowych i utwardzonych dróg oraz nie pokonujemy wielokilometrowych tras, warto zakupić rower miejski wyposażony w błotniki, pełne oświetlenie, bagażnik, amortyzację oraz napędzany piastą z wbudowanymi biegami. Można też wybrać rower trekkingowy, który przypomina miejski, ale posiada tradycyjne przerzutki.

Z kolei osoby zainteresowane jazdą bardziej wyczynową, lubiące trasy nieutwardzone, z nierównościami i wybojami, powinny zastanowić się nad zakupem roweru górskiego typu MTB. Taki model zazwyczaj jest „odchudzony” – nie posiada błotników, bagażnika a nawet oświetlenia.
Wybierając konkretny egzemplarz, trzeba dopasować wielkość ramy rowerowej do naszego wzrostu. Niedopasowanie wielkości roweru będzie skutkować niewygodą i szybszym zmęczeniem podczas jazdy.

Poza tym producenci oferują różne średnice obręczy kół. Popularne 26 lub 28″ są coraz częściej zastępowane przez większe. Szeroki wachlarz rozmiarów proponuje na przykład znany producent roweru kross 29 – 29 cali to rozmiar, który aktualnie ma on w swojej ofercie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Biżuteria dla motocyklistów – czy warto w nią zainwestować?
Biżuteria dla motocyklistów – czy warto w nią zainwestować?
Jazda motocyklem to hobby, które daje dużo frajdy. Amatorów tej atrakcji jest bardzo dużo – widać to szczególnie, gdy nadchodzi […]
Polecamy