Infokioski – sprawna pomoc w poruszaniu się w przestrzeni publicznej

Life & Style
szerokie-ramy
Infokioski – sprawna pomoc w poruszaniu się w przestrzeni publicznej
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W przestrzeni publicznej, a w tym w różnego rodzaju instytucjach czy centrach handlowych, dużą popularnością cieszą się infokioski, pomocne dla wszystkich osób odwiedzających takie miejsca. Są niczym innym jak punktami informacyjnymi, w których każdy może szybko i naprawdę komfortowo zdobyć niezbędne informacje potrzebne do załatwienia swoich spraw. To duże ułatwienie, ponieważ nie zmusza interesantów do poszukiwania wskazówek na własną rękę. Zamiast tego mogą obsłużyć się sami, nie podejmując wielkiego wysiłku. Sprawia to, że infokioski to praktyczne rozwiązanie. Czym jeszcze się charakteryzuje?

Jak użyteczne są infokioski? 

Infokioski określa się mianem multimedialnych punktów, lub interaktywnych tablic informacyjnych. Nie nazwa jest tu jednak najważniejsza, a ich funkcjonalność. Większość obecnie wykorzystywanych modeli składa się z głównej jednostki sterującej, czyli komputera przemysłowego oraz ekranu, który często jest dotykowy, gdyż obecnie stanowi to standard. Nadrzędną funkcją infokiosków jest umożliwienie dostępu do informacji związanych obiektem, firmą, czy urzędem, w którym się znajdują. Osoba potrzebująca konkretnej wiedzy może podejść do takiego urządzenia i postępując zgodnie z instrukcjami na ekranie uzyskać to co niezbędne. To jednak nie wszystko, bo za ich pomocą możliwe jest również wypełnianie formularzy i wniosków, a nawet dokonywanie zakupów, tak jak ma to miejsce chociażby w przypadku nowoczesnych centrów handlowych lub restauracji wydających zamówienia na wynos.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie kroki podjąć w celu nauki i uprawiania surfingu?
Jakie kroki podjąć w celu nauki i uprawiania surfingu?
Chcąc uprawiać sport warto postawić na dyscypliny wodne, które pozwalają się rozwinąć. Jedną z nich jest surfing, który popularny staje […]
Polecamy