Jak wybrać odpowiedni typ mocowania?

Technologia
szerokie-ramy
Jak wybrać odpowiedni typ mocowania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wybrać odpowiedni typ mocowania?

Przy wyborze właściwego rodzaju elementów łączeniowych najważniejsze jest dobranie ich pod względem tego, jakie części mają ze sobą połączyć oraz w jakich warunkach będą eksploatowane. Istotnym jest także, by materiały, z jakich elementy te będą wykonane, dobierać w zależności od warunków atmosferycznych, w których cała konstrukcja będzie poddana ekspozycji. Inne elementy łączeniowe będą mogły bowiem być zastosowane przy tradycyjnym łączeniu w łatwo dostępnych miejscach, a inne kiedy z uwagi na charakterystyczne krzywizny dostęp do elementów montażowych będzie utrudniony. Wreszcie inne łączenia nadadzą się do zastosowania w konstrukcjach wewnętrznych, a zupełnie inne materiały powinny scalać duże, ciężkie konstrukcje nośne, narażone na duże obciążenia, drgania i zmienne, często ekstremalne warunki atmosferyczne.

Jasne jest, że do domowego użytku wystarczającym może okazać się klasyczny gwóźdź. Do montażu półek magazynowych wystarczą typowe stalowe śruby. Jednak np. w ciężkim przemyśle (np. przy łączeniu elementów konstrukcyjnych statków, lub mostów) zastosować powinno się wykonane z najwyższej jakości stali artykuły takie jak nitonakrętka.

Dostępność łączeń wysokiej jakości

Zwłaszcza w zastosowaniu stoczniowym, mechanicznym czy innych gałęziach przemysłowych, gdzie urządzenia poddawane są często nadmiernym obciążeniom, ważne jest, by poszczególne elementy łączące potrafiły zapewnić długotrwałe i bezpieczne działanie całej konstrukcji. Od tego często zależy nie tylko realizacja planu produkcyjnego, ale także zdrowie i życie ludzkie. W takim przypadku nie ma miejsca na półśrodki. Stosować trzeba wyłącznie najwyższej jakości materiały, które gwarantują trwałość, pewność i bezpieczeństwo. Śruby i wkręty bezpieczne Pin Hex, z uwagi na specyficzną budowę gniazda montażowego imbusowego, spełniają te wymogi. Unikalna konstrukcja uniemożliwia ich usunięcie bez posiadania specjalistycznych narzędzi, dzięki temu mogą być stosowane przy najbardziej newralgicznych konstrukcjach.
Elementy te znajdują się w ofercie dostępnej na stronie internetowej https://mocujemy.pl/portfolio-items/sruby-pin-hex/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie zmiany na skórze dziecka powinny skłonić nas do wizyty u specjalisty?
Jakie zmiany na skórze dziecka powinny skłonić nas do wizyty u specjalisty?
Nie każda zmiana na skórze dziecka jest powodem do zmartwień. Jednak w wielu sytuacjach pomocny okazać się może doświadczony dermatolog […]
Polecamy