Klamki do drzwi – na co zwracać uwagę?

Life & Style/Ogród i dom
szerokie-ramy
Klamki do drzwi – na co zwracać uwagę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klamka drzwiowa to jedna z najważniejszych części drzwi. Pozwala na łatwe i bezpieczne otwieranie i zamykanie drzwi, więc może to być trochę niepokojące, gdy klamka zaczyna działać nieprawidłowo.

Jeśli klamka się zacina lub nie działa prawidłowo, może to być wskazówka, że należy wymienić klamkę. Klamki wewnętrzne do drzwi są we wszystkich kształtach, rozmiarach i stylach. Niektóre mają wbudowane zamki, podczas gdy inne po prostu otwierają i zamykają drzwi. Niektóre są wykonane z drewna, inne z metalu, a jeszcze inne z plastiku. Najlepsze klamki dla Twojego domu będą zależały od tego, jaki projekt preferujesz i jakich funkcji potrzebujesz.

Materiał 

Najczęstsze materiały używane do produkcji klamek drzwiowych to mosiądz, nikiel i chrom. Mosiądz jest znany ze swojej wytrzymałości i trwałości, ale może zmatowieć z czasem, jeśli nie jest odpowiednio pielęgnowany. Nikiel jest również mocny, ale z czasem nabiera patyny (zielony/niebieski kolor). Chrom jest odporny na korozję i wygląda świetnie, ale może nie być tak mocny jak mosiądz czy nikiel.

Styl

Istnieje wiele różnych stylów klamek, więc należy zdecydować, który z nich najlepiej pasuje do naszego domu. Na przykład, jeśli masz staromodny dom to możesz chcieć antycznych klamek z ozdobnymi detalami, takimi jak róże lub zwoje; jeśli masz nowoczesny dom to czyste linie mogą być bardziej odpowiednie. 

Rozmiar

To może wydawać się oczywiste, ale nie chcesz klamki do drzwi, która jest zbyt duża lub zbyt mała do swojego celu. Jeśli klamka jest zbyt duża i nieporęczna, może zaczepiać o ubranie, gdy ludzie przechodzą przez drzwi. Z drugiej strony, jeśli uchwyt jest zbyt mały lub lekki, może się złamać lub nie zapewniać wystarczającej przyczepności podczas otwierania i zamykania drzwi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Niezbędnik każdego motocyklisty
Niezbędnik każdego motocyklisty
Profesjonalny kask i odzież Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego motocyklisty jest kask. W sprzedaży znaleźć można produkty zamknięte, szczękowe […]
Polecamy