Recykling odpadów – jak powinniśmy segregować nasze śmieci

Life & Style
szerokie-ramy
Recykling odpadów –  jak powinniśmy segregować nasze śmieci
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Recykling odpadów to coraz częściej poruszana kwestia, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że segregując śmieci, możemy pomóc środowisku naturalnemu i w pewnym stopniu odzyskać materiały z nich pochodzące. Podstawowa segregacja obejmuje następujące tworzywa: szkło, plastik wraz z metalem, odpady biodegradowalne oraz papier. Ciekawą opcją niektórych firm zajmujących się odpadami komunalnymi jest odbiór makulatury Warszawa jest miastem, w którym taka usługa działa. Wystarczy zamówić ją do domu lub biura, a firma zajmie się nie tylko odbiorem, ale także sprzątaniem zalegającej makulatury. 

Surowce do ponownego przetworzenia

Zbieramy nie tylko wskazane wyżej tworzywa, ale również odpady niebezpieczne, w tym takie jak: zużyte baterie i akumulatory, zużyte świetlówki, przeterminowane lekarstwa, odpady po żrących chemikaliach, sprzęt RTV i AGD. Nie należy ich umieszczać w koszu z odpadami zmieszanymi. Do ich recyklingu służą specjalne punkty znajdujące się w niektórych sklepach czy aptekach albo punkcie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK-u). Pamiętając o tych prostych zasadach można w łatwy sposób przyczynić się do mniejszej degradacji środowiska naturalnego i zadbać o jego lepszą przyszłość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie można używać systemu POS?
Gdzie można używać systemu POS?
Systemy punktów sprzedaży służą do przetwarzania płatności i śledzenia zapasów. Systemy POS są szeroko stosowane w sklepach detalicznych, restauracjach, aptekach, […]
Polecamy