Słodycze bezglutenowe – jak powstają?

Life & Style
szerokie-ramy
Słodycze bezglutenowe – jak powstają?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bezglutenowe słodycze są produkowane bez mąki pszennej, która jest głównym składnikiem większości wypieków. Zamiast tego, w miejsce mąki pszennej stosuje się bezglutenowe substancje słodzące, takie jak mąka ryżowa, skrobia z tapioki i skrobia ziemniaczana.

Gluten jest białkiem występującym w niektórych ziarnach, takich jak pszenica, jęczmień i żyto. To właśnie on nadaje chlebom chrupiącą teksturę i pomaga im rosnąć podczas pieczenia. Jeśli ktoś ma celiakię lub alergię na gluten, jedzenie produktów z glutenem może spowodować poważne problemy zdrowotne.

Aby stworzyć słodycze bezglutenowe, producenci używają składników, które zapewniają tekstury podobne do tych z produktów pszennych i zapewniają masę dla ciasteczek, ciast, chlebów i innych słodyczy. Należą do nich:

Mąka ryżowa

Mąka ryżowa powstaje z drobno zmielonych na proszek płatków ziaren ryżu. Ma łagodny smak, ale zawiera również składniki odżywcze, takie jak żelazo i błonnik, które mogą pomóc zwiększyć wartość odżywczą diety podczas jedzenia słodyczy.

Skrobia z tapioki

Skrobia z tapioki jest wytwarzana z ekstraktu z korzenia manioku, który został wysuszony, zmielony na drobny proszek i ugotowany pod ciśnieniem, aż utworzy żelową substancję zwaną perłami z tapioki. Perełki tapioki mogą być używane zamiast ziemniaków w przepisach kulinarnych, ponieważ mają podobne właściwości, takie jak zdolność zagęszczania.

Czekolada

Czekolada bezglutenowa to świetna alternatywa dla zwykłej czekolady. Nie zawiera pszenicy ani glutenu, co czyni ją bezpieczną dla osób wrażliwych na te składniki. Czekolada bezglutenowa może być używana do pieczenia i gotowania w taki sam sposób, jak zwykła czekolada.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na jakie rozwiązania w zakresie wystroju warto zdecydować się w swojej kuchni?
Na jakie rozwiązania w zakresie wystroju warto zdecydować się w swojej kuchni?
Przy aranżacji kuchni należy wziąć pod uwagę kilka czynników, aby pomieszczenie we właściwy sposób spełniało swoją funkcję. Nie należy skupiać […]
Polecamy