W jaki sposób dobrze zabezpieczyć dom przed wilgocią?

Branża budowlana
szerokie-ramy
W jaki sposób dobrze zabezpieczyć dom przed wilgocią?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z największych wrogów każdego domu jest wilgoć. Powoduje ona bowiem niszczenie elementów konstrukcyjnych, osłabia izolację termiczną (co przekłada się na wyższe rachunki za ogrzewanie) oraz sprzyja rozwojowi niezwykle szkodliwych dla zdrowia grzybów czy pleśni. Aby uchronić swój obiekt mieszkalny przed jej destrukcyjnym działaniem, warto przede wszystkim już na etapie budowy wykorzystywać wyłącznie wysokiej jakości materiały i odpowiednie technologie. Przyda się również z pewnością wykonanie fachowej hydroizolacji.

Sprawdzone metody zawsze gwarantują satysfakcję 

Hydroizolacja to nic innego jak warstwa ochronna skutecznie zabezpieczająca dom zarówno przed wodą, jak i wilgocią. Musi zostać koniecznie położona w podziemnej i środkowej części budynku. W tym pierwszym przypadku zaleca się użycie asfaltowej papy zgrzewanej o grubości około 40 mm. Należy ją wprowadzić co najmniej 20 cm nad poziomem podłoża i dokładnie przykryć estetycznym materiałem wykończeniowym. Alternatywę stanowią tutaj maty betonowo-sodowe. Z kolei izolacja ścian opiera się na zastosowaniu tynku wodoszczelnego i mas bitumicznych w formie półpłynnej. Substancje te tworzą zwartą powłokę o właściwościach elastycznych. Jeśli interesuje nas profesjonalna hydroizolacja Gliwice to miasto, w którym działa firma specjalizująca się w jej wykonywaniu. Oto pozostałe popularne sposoby na uniknięcie nadmiernego zawilgocenia murów i pomieszczeń:

-montaż wentylacji mechanicznej (np. z rekuperacją, czyli odzyskiem ciepła),

-stworzenie drenażu podłogowego, odprowadzającego gromadzącą się wodę do gruntu,

-pokrycie ścian z zewnątrz dedykowanym impregnatem,

-umieszczenie w kuchni nowoczesnego pochłaniacza wilgoci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co warto wiedzieć podróżując autobusem?
Co warto wiedzieć podróżując autobusem?
Podróżowanie autobusem stało się w ostatnich altach świetną alternatywą dla podróżowania samolotem, na które nie każdy może sobie pozwolić chociażby […]
Polecamy