Audyt dostępności stron internetowych – wszystko co musisz wiedzieć?

Bez kategorii
szerokie-ramy
Audyt dostępności stron internetowych – wszystko co musisz wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Strony internetowe są trudne do zaprojektowania, a jeszcze trudniejsze do walidacji. Audyt dostępności stron internetowych to najlepszy sposób na zidentyfikowanie problemów na stronie internetowej. Typowe problemy to: brakujące lub uszkodzone obrazy, problemy z treścią, problemy z rozmiarem czcionki, wymagania dotyczące rozmiaru i koloru obrazów, brak struktury linków oraz grafiki bez atrybutów alt.

Co warto wiedzieć?

Naszym priorytetem jest jakość i dostępność. Audyt witryny umożliwia ocenę stron internetowych pod kątem zgodności ze standardami dostępności, zapewniając, że witryna jest dostępna dla osób niepełnosprawnych, w tym osób z wadami wzroku, trudnościami w uczeniu się, zaburzeniami mowy i niepełnosprawnością ruchową. Do cech stron, które mogą stanowić problem dla odwiedzających, należą: brakujące lub uszkodzone atrybuty alt, tekst i opis na stronie lub w linku, nagłówki lub linki wymagające obrazków, akapity, których nie da się przeczytać lub których przeczytanie zajmuje mniej niż 2 minuty. Inne problemy mogą obejmować grafikę z brakującym tekstem alt, obrazy, które nie mają atrybutów alt, niezamknięte cudzysłowy (’), nieprawidłowe nagłówki i etykiety, znaczniki szablonów, których nie można zamknąć, niedziałające łącza bez znacznika rel=alternate (który pozwala na podgląd strony przed jej załadowaniem) oraz tworzenie alternatywnej strony dla dowolnych obrazów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakim miejscu na posesji warto przechowywać swój samochód?
W jakim miejscu na posesji warto przechowywać swój samochód?
Budując wymarzony dom, czasami nie decydujemy się na garaż. Niekiedy koszty są zbyt wysokie lub działka jest za wąska i […]
Polecamy