Choć temat ten z pozoru nie należy do najbardziej ciekawych, to wielu kierowców, oraz innych osób zastanawia się nad tym jak tworzone są znaki drogowe. Wynika to z pewnością z tego, że praktycznie każdego dnia mamy do czynienia z dziesiątkami, a być może nawet setkami znaków drogowych, które mijamy podczas jazdy samochodem lub gdy poruszamy się w ruchu drogowym jako piesi. Produkcja znaków drogowych, które byłyby wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, a także warunki wynikające z atmosfery jest bardzo ważna, ponieważ ma ogromne znaczenie dla zarządzania ruchem drogowym.
Produkcja znaków drogowych polega na włączeniu do użycia maszyn, które są specjalnie przystosowane do tego celu. Maszyny, które za pomocą których tworzone są znaki drogowe nazywają się wyoblarki. Urządzenia te świetnie radzą sobie z naginaniem obrzeży blachy, co umożliwia produkcję znaków Drogowych w danym kształcie, czyli okrągłych, kwadratowych, trójkątnych lub znaków drogowych o nieregularnym kształcie, gdzie można jako przykład podać znak stopu.
Również znaki takie jak tablica kierująca U-21 są bardzo ważna, dlatego też zdecydowaliśmy się wspomnieć o nich niniejszym artykule. Tablice te wykonuje się z tworzywa sztucznego, a następnie okleja folią odblaskową pierwszego lub drugiego typu. Swoje zastosowanie znajduje ona jako element ograniczenia skraju drogi, którego używa się dla zabezpieczenia robót drogowych, które przeprowadzane są w obrębie pasa drogowego. To czy tablica ta o klejona jest foliami ukazującymi pasy w prawo, lewo czy też pasami jednostronnymi jest uzależnione od potrzeb w danym momencie.
Artykuł napisany we współpracy z produkującym znaki drogowe producent Matech.