Jakie akcesoria trzeba sukcesywnie dopasowywać do wagi dziecka?

Z każdym dniem dziecko rośnie, co zachwyca wszystkich rodziców oraz bliższą i dalszą rodzinę czy znajomych. Naturalny proces odbywa się na naszych oczach, gdy kilkunastocentymetrowe niemowlę przeistacza się z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc w dużego kilkulatka, który staje się coraz bardziej samodzielny. Z całkowicie zależnego szkraba, przyssanego do matczynej piersi, po kilku latach zaczyna samodzielnie eksplorować najbliższe otoczenie z radością na ustach.

Ten zachwycający wszystkich przyrost, niesie ze sobą jednak pewne wymagania. Wraz z kolejnymi centymetrami i kilogramami dziecka pojawia się konieczność wymiany odzieży, ale przede wszystkim akcesoriów, które nie nadają się już do tak dużego człowieka.

Każdy rodzic zna ten problem oraz koszty finansowe, jakie się z tym faktem bezpośrednio wiążą. Jednym z takich akcesoriów są na pewno wózki, które przystosowane dla niemowlaków nie sprawdzą się w przypadku kilkulatków. Co jeszcze? Jakie inne akcesoria należy dopasować do wieku, wzrostu, tudzież wagi malucha?

Mamo, tato ja rosnę!

Oprócz wspomnianych wózków jest szereg sprzętów oraz produktów, które rodzice dopasowują do wagi ich dziecka, by zapewnić mu komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Przecież coś co było bezpieczne dla osoby ważącej kilka kilogramów, nie sprawdzi się w przypadku wagi oscylującej w granicach dwudziestu kilogramów. W kręgu tych akcesoriów znajduje się m.in. nosidło tula baby, które pozwala na wygodne podróżowanie z maluchem. Ergonomiczne nosidełko dopasowuje się do wagi dziecka.

Dodaj komentarz

jeden × trzy =