Korzyści płynące z zatrudnienia obcokrajowców – czy jest to opłacalne?

Branża budowlana
szerokie-ramy
Korzyści płynące z zatrudnienia obcokrajowców – czy jest to opłacalne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu przedsiębiorców boryka się obecnie z problemem braku chętnych do podjęcia zatrudnienia. Niskie bezrobocie oraz rosnące aspiracje, zarówno co do wynagrodzeń, jak i rodzajów wykonywanych zajęć – wszystko to skutkuje niską dostępnością kandydatów. Dotyczy ona zarówno kadry specjalistycznej, jak i osób wykonujących proste prace fizyczne. Czy w takiej sytuacji dobrym pomysłem jest zatrudnienie pracowników zagranicznych?

Praca obcokrajowców – wady i zalety

Podstawową zaletą pracy obcokrajowców jest oczywiście możliwość wypełnienia wakatów. Warto przy tym zauważyć, że ich zatrudnienie można powierzyć wyspecjalizowanej agencji, na przykład tej ze strony http://www.laxowork.pl/leasing-pracownikow-z-ukrainy/ i korzystać z ich pomocy wyłącznie w trakcie zwiększonego zapotrzebowania z naszej strony. Oczywiście nie ma też przeszkód w posiłkowaniu się takimi usługami przez cały rok.

Pracownicy zagraniczni bardzo często pochodzą z krajów o niskim poziomie życia – można więc spodziewać się, że ich aspiracje finansowe nie będą przesadnie wygórowane, a ich motywacja do pracy – duża. Jednocześnie bardzo często można wśród nich spotkać osoby o dużej wiedzy i specjalistycznych kompetencjach. Niekiedy przedsiębiorcy obawiają się formalności, związanych z zatrudnianiem cudzoziemców – w praktyce również ten zakres działań można powierzyć wyspecjalizowanym firmom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są rodzaje zlewów jednokomorowych?
Jakie są rodzaje zlewów jednokomorowych?
Istnieje wiele rodzajów zlewozmywaków jednokomorowych, które stały się popularne w ostatnich latach. Każdy typ ma swoje zalety i wady. Zlewozmywaki […]
Polecamy