Na czym polega przezwajanie silników?

Technologia
szerokie-ramy
Na czym polega przezwajanie silników?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenia wyposażone w silniki elektryczne są powszechnie wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Ich podstawową zaletą jest duża wydajność oraz sprawność działania. Podobnie jak wszystkie urządzenia mechaniczne również i tego rodzaju jednostki napędowe ulegają zużyciu. Jednym ze sposobów ich regeneracji jest przezwojenie silnika.

Przezwajanie jako regeneracja silnika elektrycznego

W przypadku wystąpienia awarii możliwy jest zakup nowej jednostki napędowej lub podjęcie próby naprawy uszkodzonego sprzętu. Do najczęściej występujących uszkodzeń zaliczyć należy przepalenie uzwojenia. Stanowi ono jeden z najważniejszych elementów maszyny elektrycznej i w razie potrzeby może zostać wymienione na nowe. Do jego wytworzenia najczęściej używa się cienkich miedzianych przewodów. Ich ilość uzależniona jest od rodzaju jednostki napędowej i jej parametrów. Uzwojenie odpowiedzialne jest za wytwarzanie strumienia elektrycznego. 

Przebieg procesu przezwajania

Przezwajaniem silników elektrycznych zajmują się profesjonalne firmy, takie jak te z witryny https://kmp-pol.pl/. Prace naprawcze wykonywane są w warsztatach remontowych i obejmują wykonanie kilku czynności. Punktem wyjścia jest usunięcie uszkodzonego uzwojenia. W przypadku silników indukcyjnych występują dwa uzwojenia. Najważniejszym etapem prac jest przezwajanie stojana, polegające na nawinięciu nowego przewodu. Po wykonaniu tej czynności niezbędna jest weryfikacja poprawności przeprowadzonych prac naprawczych. Prawidłowo działający silnik elektryczny powinien wytwarzać pole magnetyczne o sinusoidalnym kształcie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zegarki męskie i damskie – jakie są różnice?
Zegarki męskie i damskie – jakie są różnice?
Z reguły odróżniamy zegarki męskie i damskie już podczas pierwszych oględzin. Szczególnie łatwo rozróżniamy eleganckie modele na luźnej bransolecie, które […]
Polecamy