Turbosprężarka – co warto wiedzieć?

Technologia
szerokie-ramy
Turbosprężarka – co warto wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Turbosprężarka to urządzenie, które zwiększa moc silnika. Turbosprężarka składa się z dwóch części: kompresora i turbiny. Sprężarka spręża powietrze, które następnie dostaje się do komory spalania. Turbina wydala z niej zużyte gazy, co następnie powoduje wzrost ciśnienia wewnątrz komory spalania.

Co to jest turbosprężarka?

Turbosprężarka to sprężarka napędzana energią spalin, która napędza kolektor dolotowy w celu uzyskania większej mocy i momentu obrotowego. Turbosprężarki są stosowane w większości nowoczesnych samochodów i stały się niezbędne do osiągnięcia wysokich osiągów bez zwiększania pojemności skokowej lub modyfikowania konstrukcji silnika.

Jak działa turbosprężarka?

Turbosprężarki są używane do zwiększenia mocy przy niskich obrotach przy mniejszym zużyciu paliwa w warunkach jazdy z dużą prędkością. Są one również używane do zwiększenia momentu obrotowego przy niskich obrotach przy większej mocy w warunkach wysokiej prędkości jazdy. Turbosprężarki składają się zazwyczaj z dwóch głównych elementów – sprężarki (lub turbiny) i wału (lub wirnika). Sprężarka (lub turbina) jest połączona bezpośrednio z rurą wydechową lub wylotem na głowicy cylindra poprzez łożyska zamontowane na górze, natomiast wał (lub wirnik) jest połączony bezpośrednio z wałem korbowym poprzez łożyska zamontowane po obu stronach.

Jeśli sprężarka w Twoim samochodzie zaczyna działać nieprawidłowo, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://dieselserwis-poznan.pl/regeneracja-turbosprezarek-poznan/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
O czym pamiętać przy wyborze komputera firmowego?
O czym pamiętać przy wyborze komputera firmowego?
Trudno wyobrazić sobie dziś firmę, która mogłaby sprawnie funkcjonować bez komputera. Jest on przecież niezbędny zarówno do komunikacji z klientami, […]
Polecamy